İnstagram’da takipçi arttırma için çekiliş düzenlemek.

Bedavabakkal.com’da yayınlanan ünlü markaların çekilişleri dışında her gün instagram takipçi arttırma için düzenlenen yüzlerce çekilişe sahne oluyor. Çünkü instagram’da çekiliş yapmak işe yarıyor. Özellikle belirli aralıklarla çekiliş düzenleyen hesaplar hem takipçileriyle iletişime girmiş oluyor hem takipçilerinin arkadaşlarına ulaşma şansı yakalıyor.

 

Instagram’da çekiliş ile takipçi nasıl arttırılır?

İnstagram’da çekiliş yaparken, kullanılan görselin kalitesinden hediye seçimine, çekiliş adımlarının belirlenmesinden çekilişin nasıl duyurulacağına kadar dikkat edilmesi gereken noktaları ve önemli soruların cevaplarını sizlerle paylaşıyoruz. Peki bu sorular neler?

  1. Çekilişin ödülü ne olmalı?
  2. Çekilişin katılım adımları neler olmalı?
  3. Gönderiyi nasıl hazırlamalıyım?
  4. Kazananı nasıl belirleyeceğim?
  5. Gelen takipçilerin kalıcı olmalarını nasıl sağlayabilirim?
  6. Çekiliş daha çok kişiye nasıl ulaştırabilirim?

Gelelim bu soruların cevaplarına ve instagram takipçi arttırma çekilişimizi düzenlemek için karar vermemiz gereken adımlara.

 

Önce çekilişin ödülünü belirleyin.

instagram takipçi arttırma

İyi düşünülmüş ve karar verilmiş bir ödül, çekilişinizin en önemli unsuru. Sonuçta insanlar ilk aşamada bu ödülü kazanmak için sizi takip etmeye başlayacaklar. Bir çok çekilişte görüldüğü üzere Instagram çekilişlerine iPhone veya Samsung cep telefonu hediye etmek çok revaçta. Ama bu kadar pahalı bir hediye vermenin 2 önemli dezavantajı var.

Birincisi eğer 20.000 üzerinde takipçiye sahip değilseniz insanlara inandırıcı gelmeyecek, sizi ciddiye almamalarına sebep olacaktır. İkinci ve daha önemli dezavantajsa çekiliş sebebiyle sizi takip etmeye başlayanların büyük kısmının; hesabınızla ilgisi olmayan, sadece ödülü kazanmak için sizi takip eden insanlardan oluşacak olması ve muhtemelen çekiliş sonrasında sizi takipten çıkacak olmaları.

Çekiliş için ideal ödül; hesabınızda paylaştığınız içeriklerle alakalı, takipçilerinizin ilgisini çekecek bir hediye olmalı. Örneğin makyajla ilgili bir Instagram hesabı; pahalı bir cep telefonu çekilişindense, aynı paraya ayda bir düzenleyeceği kozmetik ürünü çekilişleriyle hem daha çok hem paylaştığı içeriklerle ilgilenen takipçilere ulaşabilir.

 

Çekilişe katılım adımlarında “boğucu” olmamaya dikkat edin.

instagram takipçi arttırma çekiliş koşulları

İnsanlara bedavaya hediye kazanma şansı veriyor olsanızda, katılabileceği yüzlerce çekiliş içinden sizinkini seçmesi için çekilişinizin çekici olması şart. Çünkü çoğu kişi bu çekilişlere, içten içe ödülün ona çıkmayacağını bildiği halde katılıyor. Burada asıl amaç maddi bir işlemden çok eğlence amaçlı bir etkinliğe katılmak, bir topluluğun parçası olmak.

“Nasıl olsa bedava ödül veriyorum” diye çekilişe katılmak için onlarca şart koşmanız çekilişinize olan ilgiyi azaltacak, üşendiği için vazgeçen bir sürü kişinin takipçiniz olmasını engelleyecektir. Özellikle “repost” gibi ek uygulama gerektiren veya “arkadaşınız da bizi takip etmeli” gibi uğraştıran koşullar size yarardan çok zarar sağlayacaktır. İdeal bir çekiliş için Madame Coco, Trendyol vb. ünlü markaları örnek almanızı ve aşağıdaki adımları uygulamanızı tavsiye ediyoruz:

  1. Hesabı takip edin: Çekilişin olmazsa olmazı. Üstüne fazla bir şey söylemeye gerek yok.
  2. Görseli beğenin: Instagram’ın keşfet kısmında çıkmak için gereken kriterlerden biri.
  3. Yorumlarda arkadaşınızı etiketleyin: Çekilişinizin en önemli adımı çünkü halihazırdaki takipçilerinizin, aynı ilgi alanlarına sahip arkadaşları sizin en önemli hedef kitleniz. Hesabınızı büyütmeye başlamak için verimli yöntem sizi takip eden kişilerin arkadaşlarına ulaşmak olacaktır. Ayrıca gönderinizin Instagram’ın keşfet kısmında çıkmasını sağlamak büyük ölçüde altında yapılan yorumların sayısına bağlı.

 

Instagram takipçinizi artırmak için gönderiniz profesyonel gözüksün!

İnstagram’da #çekiliş etiketiyle paylaşılan çoğu gönderinin karman çorman gözüktüğü bir gerçek. Bu düzensiz görüntü, çekilişin gerçek olmadığı, bir süre sonra düzenleyen tarafından iptal edilebileceği veya hediyeyi bir çekilişle vermiş gibi gösterip bir arkadaşına vereceği şüphesi yaratabiliyor. Çünkü instagram takipçi arttırma için çekiliş yapıyor gibi gözüken yüzlerce, hatta binlerce hesapla dolu. Bu yüzden gönderinizde fazla karışık olmayan çekici bir görsel ve yanında samimi bir dille yazdığınız yalın bir gönderi metni insanları çekilişinize katılmaya teşvik edecektir. Ayrıca insanların içindeki şüphe kırıntılarını da götürmek için çekilişin sona ereceği tarihi mutlaka belirtin. Böylece instagram takipçi arttırma hedefinizin önündeki engelleri birer birer kaldırın.

 

Çekilişi herkesin gözü önünde gerçekleştirin.

instagram çekiliş programı

Çekilişinizin kazananlarını belirlemek için cekilisyap.com veya kodvizit.com‘un programlarından yararlanabilirsiniz. Tek yapmanız gereken çekilişe katılan isimleri yazmak, kazanan sayısını belirlemek ve “çekiliş yap” tuşuna basmak. Program otomatik olarak kazananları ve yedek talihlileri belirleyecektir.

Ayrıca yukarıda bahsettiğimiz şüpheleri bertaraf etmek ve takipçilerinize bunun sadece bir çekiliş değil, hesabınızda gerçekleşen ve herkesin dahil olduğu eğlenceli bir aktivite olduğunu hatırlatmak için çekilişi canlı yayınla veya bir hikayeyle takipçilerinizin gözü önünde gerçekleştirmenizi tavsiye ederiz.

 

Artırdığınız takipçileri kaybetmeyin!

Çekiliş bittikten sonra takipten ayrılanlar mutlaka olacaktır. Amacınız bu sayıyı en aza indirmek. Bu yüzden daha önce bahsettiğimiz gibi hesabınızın içeriğiyle ilgili bir ödül seçmek, ayda bir ufak da olsa bir çekiliş düzenlemek ve çekilişlerinizin tarih aralığını en az 2 hafta olarak belirlemek, bu süre içerisinde paylaştığınız gönderilerle yeni takipçilerinizi etkilemek ve çekiliş bittikten sonra da takipçiniz olarak kalmalarını sağlamak için yeterli olacaktır.

 

Çekilişinizi herkese duyurun; instagram takipçi arttırma şampiyonu olun.

instagram çekiliş yayma takipçi kazanma

İnstagram takipçi arttırma için düzenlediğiniz çekilişinizi mümkün olan en fazla kişiye ulaştırmak için izleyebileceğiniz çeşitli yollar mevcut. Bunların ilki arkadaşlarınızın çekiliş haberinizi kendi hesaplarında paylaşmaları. Bir diğeriyse Instagram’da sponsorlu içerik yani reklam çıkmak.

Ayrıca 5.000 takipçinin üzerinde bir hesabınız varsa ve çekiliş gönderinizde “Çekiliş sonuçları ayrıca @bedavabakkalcom’da açıklanacaktır!” notuyla bizi etiketleyerek, çekilişinizi ücretsiz bir şekilde sitemizde yayımlatabilir ve her gün bedavabakkal’ı ziyaret eden binlerce kişiye erişme şansına sahip olabilirsiniz.

Copyright 2017 Bedavabakkal.com | Elbise modelleri ve outlet ve AliExpress Türkçe Alışveriş fırsatları için ilgili bağlantıları tıklayabilirsiniz.